O autorze
Napędzamnie myśl, że już za parę lat Polska może się stać liderem przedsiębiorczości i start upów na swiecie, dlatego stworzyliśmy Polskę Przedsiębiorczą jako naszą wizję rzeczywistości do której chcielibyśmy dążyć. Wizję realizujemy poprzez trzy nasze brandy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, AIP Seed Capital oraz AIP Business Link. Chciałbym z Wami podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, odczuciami, być może uda mi się kogoś zainspirować do spróbowania swoich sił w biznesie i stworzenia firm o globalnym sukcesie. Zachęcam do dyskusji i wspólnychmarzeń:).

Czy w Polsce może powstać start up lepszy niż facebook?

Mocno mnie stresuje czytanie po raz kolejny ile mamy w Polsce barier w rozwoju przedsiębiorczości, jak słabo wypadamy w rankingach i czytanie dlaczego nie powstanie u nas globalna firma.

Uważam, że do stworzenia globalnego brandu nie są kluczowe – jedno okienko, niskie podatki, ilość procedur, koncesji, zezwoleń. Mówię to pomimo tego, że do wielu lat walczę z tymi przepisami i sam byłem wielokrotnie zakładnikiem tych utrudnień.Jednak uważam, że stanowią one w małym stopniu o braku naszych globalnych sukcesów biznesowych. Ponadto jeżeli ktoś chce uniknąć tych barier ma ku temu duże możliwości. Zacznę od swojej aktywności np. Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Business Linków, ale w ostatnich latach powstało również sporo funduszy seedowych, vc oraz sieci aniołów biznesu.
Jednak osobiście uważam, że do sukcesu dużo bardziej potrzebne są 3 rzeczy – marzenia, ciężka praca i brak rozsądku. Zapewne każdy z Was miał i mam nadzieje ma marzenia, one nas napędzają do działania i te marzenia mogą być podstawą tworzenia nowego globalnego biznesu.
Gdy marzymy o stworzeniu globalnego produktu, zrewolucjonizowania rynku aplikacji na telefony czy o napisaniu bestsellera jesteśmy marzycielami, ale do sukcesu jeszcze trochę, znam wielu marzycieli nie stawiających kolejnych kroków.

Do marzeń musimy dołączyć ciężką pracę. Nie ma sukcesu bez ciężkiej pracy. Ale praca nad swoimi marzeniami jest przyjemną pracą i potrafi mocno wciągnąć.

Tworząc biznes oprócz marzeń i pracy potrzebujemy jeszcze czegoś więcej. Potrzebujemy czasami zaryzykować i nie słuchać otoczenia, iść pod prąd. Trzeba mieć brak rozsądku w sobie, aby nie iść do pracy na etacie, czekając na kolejną wypłatę, wychodząc z pracy o tej samej porze codziennie, otrzymując dodatkowe bonusy. Jednak ten brak rozsądku powoduje, że jesteśmy w stanie nie bać się globalnego sukcesu.
Tak więc zachęcam dzisiejszego wieczoru do marzeń i do ich realizacji od jutra, rozsądek porzucicie sami gdy Was to niedługo wciągnie.
Trwa ładowanie komentarzy...