O autorze
Napędzamnie myśl, że już za parę lat Polska może się stać liderem przedsiębiorczości i start upów na swiecie, dlatego stworzyliśmy Polskę Przedsiębiorczą jako naszą wizję rzeczywistości do której chcielibyśmy dążyć. Wizję realizujemy poprzez trzy nasze brandy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, AIP Seed Capital oraz AIP Business Link. Chciałbym z Wami podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, odczuciami, być może uda mi się kogoś zainspirować do spróbowania swoich sił w biznesie i stworzenia firm o globalnym sukcesie. Zachęcam do dyskusji i wspólnychmarzeń:).

Dokąd młodzi?

Dałem taki temat na pierwszy wpis, chociaż już do mnie to zawołanie coraz mniej pasuje. Szczególnie zauważyłem to biegając dziś, z większym trudem:) Ale o bieganiu kolejnym razem. Zastanawiałem się nad ostatnimi wydarzeniami, chociażby ACTA i myślałem o twarzach młodych ludzi, które ostatnimi latami jakby trochę posmutniały, zabiegani jesteśmy strasznie i tak się zastanawiam z czego się to bierze.

Widzę oczywiście ludzi zakładających firmy, na co dzień z ogromnym optymizmem i zapałem, ale jednak tych osób jest wciąż mało i jakby trochę zabrakło w ostatnich latach wyzwań.

Brakuje ludzi i projektów, które są w stanie nas poderwać i zmotywować do wspólnego działania. Brakuje marzeń bo zapaleńców do ich realizacji widzę wielu na co dzień. Może ktoś z Was ma takie marzenia, które byłyby w stanie wykrzesać w nas jeszcze większą energię?

Ja rzucam moje marzenie, Polska Przedsiębiorcza - pomysł zakładania własnych firm i realizacji swoich pasji i zamierzeń poprzez taką aktywność. To jest bardzo proste, każdy, o każdej porze może wystartować i realizować to, co sobie zaplanuje i co więcej, może to robić na globalną skalę o której jeszcze 5 lat temu trudno było marzyć. Obserwuję setki, tysiące osób tworzących własne firmy i jest to niesamowity ruch, ambitny, czasami zamknięty w swoim środowisku, ale radosny i kształtujący siebie i otoczenie coraz szybciej.

Zachęcam do marzeń jeszcze dziś i próby zderzenia ich z rzeczywistością.
Jak myślicie czy taka grupa marzycieli tworzących globalne projekty może być rozwiązaniem problemów ekonomicznych i problemu wyzwań?
Trwa ładowanie komentarzy...