O autorze
Napędzamnie myśl, że już za parę lat Polska może się stać liderem przedsiębiorczości i start upów na swiecie, dlatego stworzyliśmy Polskę Przedsiębiorczą jako naszą wizję rzeczywistości do której chcielibyśmy dążyć. Wizję realizujemy poprzez trzy nasze brandy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, AIP Seed Capital oraz AIP Business Link. Chciałbym z Wami podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, odczuciami, być może uda mi się kogoś zainspirować do spróbowania swoich sił w biznesie i stworzenia firm o globalnym sukcesie. Zachęcam do dyskusji i wspólnychmarzeń:).

Zmiany w prawie nie pomogą przedsiębiorczości.

Kilka dni temu zaprezentowałem 11 postulatów związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. Ostatnio spotkałem się z pytaniami dlaczego nie znalazł się tam ani jeden punkt dotyczący zmian w prawie i likwidowaniu tak licznie wymienianych barier. Czy jest to moja pomyłka i niedopatrzenie?

Wręcz przeciwnie, uważam, że dyskusja o podatkach, zmianach w prawie i kolejnych barierach jest podnoszona przez środowiska nie posiadające praktycznego doświadczenia w prowadzenia biznesu. Po zmianach w ostatnich latach i obecnie prowadzonych najważniejsze są inne elementy, które mogą nas postawić na pozycji globalnego lidera w rozwoju przedsiębiorczości. Ograniczenie podatków do zera, działalność bez rejestracji firmy i zero ZUSu nie spowoduje powstania firm na skalę skype'a. Przez wiele lat walczyliśmy o zmiany w prawie. Ja też byłem orędownikiem takich zmian. Stworzyliśmy nawet 8 lat temu pierwsze studenckie projekty ustaw w ramach których udało się m.in. wprowadzić obniżenie ZUSu przez 2 lata dla osób startujących w biznesie. Dzisiaj też nie możemy całkowicie o dalszych pracach w usprawnianiu sądownictwa, deregulacji gospodarki zapominać, ale ma to już marginalne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości.

Powinniśmy realizować postulaty związane z kreowaniem odpowiedniego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości.

11 postulatów w rozwoju przedsiębiorczości
Trwa ładowanie komentarzy...